artistoftheyear_color.png

THEATER

TOP 3, ARTIST OF THE YEAR, Daniel Zolghadri, OCSA

TOP 3, HONORABLE MENTION, Vicente Saintignon, Mater Dei High 

TOP 3, HONORABLE MENTION, Ryane Zipstein, Laguna Beach High 

TOP 10, Matt Davies-Morris, Tesoro High School

TOP 10, Yoomi Kim, Orange County School of the Arts

TOP 10, Brayden Martino, Orange Lutheran High School

TOP 10, Cassidy McCleary, San Clemente High School

TOP 10, Katherine Paladichuk, Northwood High School

TOP 10, Ashley Patrick, Dana Hills High School

TOP 10, McCallister Selva, Mater Dei High School

THEATER

Daniel Zolghadri

Orange County School of the Arts

Santa Ana

NOMINEE, Angelica Alvarez, Los Alamitos High School

NOMINEE, Tamara Armstrong, San Clemente High School

NOMINEE, Tyler Ashman, St. Margaret’s Episcopal School

NOMINEE, Sabrina Astle, Susan Lord, Laguna Hills High School

NOMINEE, Charlie Battaglia, Chelsey Everhart, Orange Lutheran High School

NOMINEE, Bianca Beach, Mission Viejo High School

NOMINEE, Brianna Beller, Trabuco Hills High School

NOMINEE, Edward Lorenzo Belmontez, Anaheim High School

NOMINEE, Bree Ben-Joseph, Mission Viejo High School

NOMINEE, Katarina Blagojevic, Kathleen Switzer, El Dorado High School

NOMINEE, Chloe Boulard, Northwood High School

NOMINEE, Sabrina Boyd, Santa Margarita Catholic High School

NOMINEE, Elijah Buckels, Laguna Hills High School

NOMINEE, Camryn BurnsEl Dorado High School

NOMINEE, Denise Chacanaca, Los Alamitos High School

NOMINEE, Mitchel Csermak, Dana Hills High School

NOMINEE, Grace Danon, Mater Dei High School

NOMINEE, Hailey DePoto, San Juan Hills High School

NOMINEE, Mary Desmond, Kathy Harris, Mission Viejo High School

NOMINEE, Sophia Didier, San Clemente High School

NOMINEE, Chloe Dingwall, Capistrano Valley Christian Schools

NOMINEE, Arcadia Eckmayer, Fullerton Union High School

NOMINEE, Torri Estrada, Whittier Christian High School

NOMINEE, Coleton Falke, Huntington Beach High School

NOMINEE, Cambryelle Getter, Los Alamitos High School

NOMINEE, Gillian Gonzales, Costa Mesa High School

NOMINEE, Dalila Gonzalez, Bolsa Grande High School

NOMINEE, Julia Gordon, San Juan Hills High School

NOMINEE, Rachel Gray, El Dorado High School

NOMINEE, Gabriela Guillen, Godinez Fundamental High School

NOMINEE, Sarah Halasz, Pacific Coast High School

NOMINEE, Josiah Haugen, Fullerton Union High School

NOMINEE, Nikki Herrington, Beckman High School

NOMINEE, Colby Huynh, Brea Olinda High School

NOMINEE, Andy Jacobson, Huntington Beach High School

NOMINEE, Kasey Brynn Jacques, Brea Olinda High School

NOMINEE, Megan Kerrigan, Tesoro High School

NOMINEE, Marcus Knight, Aliso Niguel High School

NOMINEE, Talia Knowles, Capistrano Valley Christian Schools

NOMINEE, Mackenzie Kohanek, Fountain Valley High School

NOMINEE, Kat Lewis, Huntington Beach High School

NOMINEE, Charles Lindberg, San Juan Hills High School

NOMINEE, Eric Lindsay, Godinez Fundamental High School

NOMINEE, Adouria MacGlashan, Fountain Valley High School

NOMINEE, Meghan Marshall, Beckman High School

NOMINEE, Sarah Medley, Beckman High School

NOMINEE, Alec Melosini, Santa Margarita Catholic High School

NOMINEE, Victor Naranjo, Godinez Fundamental High School

NOMINEE, Rose Pell, Yorba Linda High School

NOMINEE, Olivia Quail, Trabuco Hills High School

NOMINEE, Joseph Quintero, Valencia High School

NOMINEE, Molly Renze, Rosary Academy

NOMINEE, Olivia Robertson, Aliso Niguel High School

NOMINEE, Phoebe Rodriguez, Fullerton Union High School

NOMINEE, Alexia Rosa, Anaheim High School

NOMINEE, Jason Rothman, Dana Hills High School

NOMINEE, Xochitl Sanchez, Santa Ana High School

NOMINEE, Akash Seeramreddi, Northwood High School

NOMINEE, Irma Silva, Santa Ana High School

NOMINEE, Kayle Stark, Laguna Hills High School

NOMINEE, Shayla Stensby, Aliso Niguel High School

NOMINEE, Christopher Surridge, Newport Harbor High School

NOMINEE, Alejandra Tafoya, Anaheim High School

NOMINEE, Alexander Trevisan, Tesoro High School

NOMINEE, Macy Warner, Yorba Linda High School

NOMINEE, Blake Weise, Corona del Mar High School

NOMINEE, Marii Yoshida, Orange County School of the Arts

DANCE

Isabela Kimmel

Orange County School of the Arts

Santa Ana

DANCE

TOP 3, ARTIST OF THE YEAR, Isabela Kimmel, OCSA

TOP 3, HONORABLE MENTION, Hana Adams, St. Margaret’s Episcopal 

TOP 3, HONORABLE MENTION, Ysabella Calderon, Pacific Academy

TOP 10, Adam Blanchard, Huntington Beach High School

TOP 10, Hannahlei Cabanilla, Canyon High School

TOP 10, Brian Golden, Huntington Beach High School

TOP 10, Chloe Lawson, El Dorado High School

TOP 10, Jimmy Quick, Dana Hills High School

TOP 10, Marcus Sarjeant, Orange County School of the Arts

TOP 10, Emily Van Duinen, St. Margaret’s Episcopal School

NOMINEE, Alyssa Afram, Fullerton Union High School

NOMINEE, Emily Anderson, Trabuco Hills High School 

NOMINEE, Sophia Angelici, Santa Margarita Catholic High School

NOMINEE, Callie Arcand, Northwood High School

NOMINEE, Kayle Bartolome-Solis, El Modena High School

NOMINEE, Audrey Bennett, Trabuco Hills High School

NOMINEE, Hannah Blumhagen, Whittier Christian High School

NOMINEE, Madeline Butler, San Juan Hills High School

NOMINEE, Kaelyn Casazza, Dana Hills High School

NOMINEE, Stephanie Chavez, Anaheim High School

NOMINEE, Nina Choi, Canyon High School

NOMINEE, Lauren Chong, San Clemente High School

NOMINEE, Natalie Conn, Orange Lutheran High School

NOMINEE, Rian Dixon, La Habra High School

NOMINEE, Shaena Dooling, Whittier Christian High School

NOMINEE, Isabelle Erlanson, Crean Lutheran High School

NOMINEE, Angelina Gaytan, Saddleback High School

NOMINEE, Carissa Hamann, El Dorado High School

NOMINEE, Lindsey Hanlon, Aliso Niguel High School

NOMINEE, Tesa Indelicato, La Habra High School

NOMINEE, Michelle Kim, Northwood High School

NOMINEE, Laurel Lechuga, San Juan Hills High School

NOMINEE, Crystal Leung, Northwood High School

NOMINEE, Jessica Lin, Troy High School

NOMINEE, Jocelyn Magaña, Orange County School of the Arts

NOMINEE, Niayla Miller, San Juan Hills High School

NOMINEE, Mary Nguyen, Anaheim High School

NOMINEE, Breanna O’Neill, Trabuco Hills High School

NOMINEE, Danielle Puckett, Aliso Niguel High School

NOMINEE, Aidan Purdy, Corona Del Mar High School

NOMINEE, Mateo Ramirez, Mater Dei High School

NOMINEE, Madalyn Risser, Corona del Mar High School

NOMINEE, Maximiliano Rivera-Patton, San Clemente High School

NOMINEE, Juliette Roberts, Troy High School

NOMINEE, Sofia Sanchez-Luege, Troy High School

NOMINEE, Katherine Sele, St. Margaret’s Episcopal School

NOMINEE, Samantha Spence, JSerra Catholic High School

NOMINEE, Jordyn Squiers, JSerra Catholic High School

NOMINEE, Jordan Taft, Whittier Christian High School

NOMINEE, Kayla Thiede, JSerra Catholic High School

NOMINEE, Hailey Thompson, Esperanza High School

NOMINEE, Hannah Thornhill, Huntington Beach High School

NOMINEE, Sidney Timsit, Dana Hills High School

NOMINEE, Tivoli Treloar, Crean Lutheran High School

NOMINEE, Colette Ufholtz, La Habra High School

NOMINEE, Aubrey Walsh, Crean Lutheran High School

NOMINEE, Mukumah Wildcat-Koassechony, San Clemente High School

NOMINEE, Anya Wiltshire, Aliso Niguel High School

NOMINEE, Sophia Yacap, Santa Margarita Catholic High School

INSTRUMENTAL MUSIC

Aileen Chung

Crean Lutheran High School

Irvine

INSTRUMENTAL MUSIC

TOP 3, ARTIST OF THE YEAR, Aileen Chung, Crean Lutheran High School

TOP 3, HONORABLE MENTION, Elaine Huang, Arnold O. Beckman High 

TOP 3, HONORABLE MENTION, Hanae Yoshida, Northwood High School

TOP 10, Noah Bailyn, Orange County School of the Arts

TOP 10, Mary La Blanc, Orange County School of the Arts

TOP 10, Tracy Lang, Irvine High School

TOP 10, Emma Lee, Crean Lutheran High School

TOP 10, Valerie Narumi, Valencia High School

TOP 10, Jennifer Park, Arnold O. Beckman High School

TOP 10, Brianna Satow, Orange County School of the Arts

NOMINEE, Eleena Abdishoo, Orange Lutheran High School

NOMINEE, Alejandra Ayala, Santa Ana High School

NOMINEE, Athanasios Bakis, Troy High School

NOMINEE, Angelo Banaban, Laguna Hills High School

NOMINEE, Patrick Beirne, Mater Dei High School

NOMINEE, Kyle Betz, Crean Lutheran High School

NOMINEE, Sabina Burkic, Huntington Beach High School

NOMINEE, Casey Campbell, Costa Mesa High School

NOMINEE, Matthew Carney, Huntington Beach High School

NOMINEE, Adam Carrillo, Yorba Linda High School

NOMINEE, Kyle Chang, Dana Hills High School

NOMINEE, Elizabeth Dickelman, Trabuco Hills High School

NOMINEE, Nico Domingo, Troy High School

NOMINEE, Elías Galvez-Arango (a.k.a. H.E. Galvez-Arango), Fountain Valley High School

NOMINEE, Kechao Gao, Northwood High School

NOMINEE, Brandon Gracida, Trabuco Hills High School

NOMINEE, Hayden Guss, Brea Olinda High School

NOMINEE, Lindsey Hamilton, Dana Hills High School

NOMINEE, Daniel Hwang, Arnold O. Beckman High School

NOMINEE, Addison Jadwin, Tesoro High School

NOMINEE, Mira Jambusaria, Troy High School

NOMINEE, Luchi Jiang, Sage Hill School

NOMINEE, Jaclyn Kimoto, Fullerton Union High School

NOMINEE, DongHyun Stephan Ko, Sage Hill School

NOMINEE, Joshua Lee, Sage Hill School

NOMINEE, Renee Levin, Marina High School

NOMINEE, Adrian Lopez, Dana Hills High School

NOMINEE, Dyllan Ly, Mater Dei High School

NOMINEE, Ray McCurrie, Irvine High School

NOMINEE, Evan Mitchell, Mater Dei High School

NOMINEE, Julia Moss, Aliso Niguel High School

NOMINEE, Robert Newberry, Esperanza High School

NOMINEE, Niki Nguyen, Westminster High School

NOMINEE, Yenli Nguyen, La Quinta High School

NOMINEE, Zachary Nguyen, Esperanza High School

NOMINEE, Rianne Paracuelles, Brea Olinda High School

NOMINEE, Justin Pham, La Quinta High School

NOMINEE, Calvin Proctor, Huntington Beach High School

NOMINEE, Kai Quizon, Orange Lutheran High School

NOMINEE, Tyler Ravelli, Woodbridge High School

NOMINEE, Rafael Riis, Newport Harbor High School

NOMINEE, Desmond Roberts, Fullerton Union High School

NOMINEE, Evelyn Rodriguez, Tustin High School

NOMINEE, Ashley Sandoval-Lunn, Buena Park High School

NOMINEE, Bailey Shahinian, Laguna Hills High School

NOMINEE, Seth Shumate, Whittier Christian High School

NOMINEE, Andrew Solares, John F. Kennedy High School

NOMINEE, Prueksarak Soonthornyanakij, Mission Viejo High School

NOMINEE, Nicholas Steffenhagen, Laguna Hills High School

NOMINEE, Andrew Sun, Esperanza High School

NOMINEE, Christina Tang, Northwood High School

NOMINEE, Joe Terry, Valencia High School

NOMINEE, Casey Tran, Katella High School

NOMINEE, Zack Valenzuela, Westminster High School

NOMINEE, Vincent Wu, Irvine High School

NOMINEE, Leslie Zuazo, La Quinta High School

VOCAL MUSIC

Daniel Sanchez

Orange County School of the Arts

Santa Ana

VOCAL MUSIC

TOP 4, ARTIST OF THE YEAR, Daniel Sanchez, Orange County School of the Arts

TOP 4, HONORABLE MENTION, Amanda Dayhoff, Orange Lutheran High 

TOP 4, HONORABLE MENTION, Katherine Kivinski, Dana Hills High School

TOP 4, HONORABLE MENTION, Alyssa Schickling, Mater Dei High School

TOP 10, Mary Desmond, Mission Viejo High School

TOP 10, Eve DeVault, Tesoro High School

TOP 10, Josiah Haugen, Fullerton Union High School

TOP 10, Niko Mancera, Santa Margarita Catholic High School

TOP 10, Hayden Mangum, Brea Olinda High School

TOP 10, Adrian Villegas, Huntington Beach High School

NOMINEE, Hannah Baker, Santa Margarita Catholic High School

NOMINEE, Jeannine Bauer, St. Margaret’s Episcopal School

NOMINEE, indsey Biggy, Fullerton Union High School

NOMINEE, Evan DeCock, Pacifica High School

NOMINEE, Sydney DeMaria, Los Alamitos High School

NOMINEE, Angaelos Hanna, Fountain Valley High School

NOMINEE, Courtney Hays, Mater Dei High School

NOMINEE, Noah Hill, Santa Margarita Catholic High School

NOMINEE, Kendall Holding, Tesoro High School

NOMINEE, Allie Hunter, Woodbridge High School

NOMINEE, Carissa Huntting, Capistrano Valley Christian Schools

NOMINEE, Leonard Hurst, El Dorado High School

NOMINEE, Jeremy Ingraham, Dana Hills High School

NOMINEE, Jacob Kent, Orange Lutheran High School

NOMINEE, Dahyun Kim, Arnold O. Beckman High School

NOMINEE, Aubrey King, Arnold O. Beckman High School

NOMINEE, Trevor Kirkby, Crean Lutheran High School

NOMINEE, Emma Kremer, Fullerton Union High School

NOMINEE, Fiona Kweskin, Huntington Beach High School

NOMINEE, Canaan Langinbelik, Los Amigos High School

NOMINEE, Audrey Lee, Brea Olinda High School

NOMINEE, Hyo Rhim Angela Lee, Arnold O. Beckman High School

NOMINEE, Stephan Lee, Mater Dei High School

NOMINEE, Harrison Li, Woodbridge High School

NOMINEE, Emma Marting, Godinez Fundamental High School

NOMINEE, Allie Mayer, Brea Olinda High School

NOMINEE, Juan Meza, Godinez Fundamental High School

NOMINEE, Nelson Miller, Los Alamitos High School

NOMINEE, Justice Mirabal, Orange County School of the Arts

NOMINEE, Luke Morris, Laguna Hills High School

NOMINEE, Lauren Neser, Woodbridge High School

NOMINEE, Vickie Nguyen, Santiago High School

NOMINEE, Katherine Parrish, St. Margaret’s Episcopal School

NOMINEE, Alondra Pineda, Santiago High School

NOMINEE, Taylor Plett, Dana Hills High School

NOMINEE, Julie Reames, Laguna Hills High School

NOMINEE, Skylar Schnakenberg, Western High School

NOMINEE, Linsey Schreck, Laguna Hills High School

NOMINEE, Benjamin Sellers, Mission Viejo High School

NOMINEE, Blake Stevenson, St. Margaret’s Episcopal School

NOMINEE, Corrina Tadros, JSerra Catholic High School

NOMINEE, Autumn Thelander, Huntington Beach High School

NOMINEE, Tivoli Treloar, Crean Lutheran High School

NOMINEE, Mia Villegas, Crean Lutheran High School

NOMINEE, Sophia Wackerman, Los Alamitos High School

NOMINEE, Kayla Renee Wandelt, Pacifica High School

NOMINEE, Emma Will, Tesoro High School

NOMINEE, Makeala Zeran, Orange County School of the Arts

2D VISUAL ARTS

Celine Kim

University High School

Irvine

2D VISUAL ARTS

TOP 3, ARTIST OF THE YEAR, Celine Kim, University High School

TOP 3, HONORABLE MENTION, Alisa Huang, Cornelia Connelly School

TOP 3, HONORABLE MENTION, Erin Shin, Orange County School of the Arts

TOP 10, James Armas, Irvine High School

TOP 10, Ernesto Bustamante, Orange Lutheran High School

TOP 10, Danielle Drislane, St. Margaret’s Episcopal School

TOP 10, Chiara Ghidoli, Laguna Hills High School

TOP 10, Elisa Kim, Crean Lutheran High School

TOP 10, Hanmin Ko, Troy High School

TOP 10, Zaid Shahbaz, Magnolia High School

NOMINEE, Stephanie Aceves, Arnold O. Beckman High School

NOMINEE, Jacob Ayala, Orange High School

NOMINEE, Ana Berrelleza, Santa Ana High School

NOMINEE, Madison Bolokowicz, JSerra Catholic High School

NOMINEE, Haley Brookover, Polaris High School

NOMINEE, Christine Brown, Canyon High School

NOMINEE, Romeo Calderon, Mater Dei High School

NOMINEE, Regan Caraher, Laguna Beach High School

NOMINEE, Andrew Chan, Arnold O. Beckman High School

NOMINEE, Alice Chi, Canyon High School

NOMINEE, Yaritza Cisneros-Guinto, Santa Ana High School

NOMINEE, Jocelyn Cruz-Garcia, El Dorado High School

NOMINEE, Tiffany Dang, Mater Dei High School

NOMINEE, Jack Davis, JSerra Catholic High School

NOMINEE, Wyatt Davis, Aliso Niguel High School

NOMINEE, Michelle Do, Valencia High School

NOMINEE, Shay Dong, JSerra Catholic High School

NOMINEE, Abigail Dougherty, Capistrano Valley Christian Schools

NOMINEE, Zahra Elhanbaly, El Toro High School

NOMINEE, Lynn Fong, Sage Hill School

NOMINEE, Karen Garcia, Santa Ana High School

NOMINEE, Luis Garcia, Servite High School

NOMINEE, Jenna Gartner, Orange Lutheran High School

NOMINEE, Katy Gerber, Valencia High School

NOMINEE, Ciarra Mae GironCanyon High School

NOMINEE, Taylor Glenn, Laguna Beach High School

NOMINEE, Alyssa Gomez, Rosary Academy

NOMINEE, Julia Hopkins, Aliso Niguel High School

NOMINEE, Juan Islas, Costa Mesa High School

NOMINEE, Kayla Janes, San Juan Hills High School

NOMINEE, Ji Yoo Jeong, Valencia High School

NOMINEE, Meanhie Kim, Crean Lutheran High School

NOMINEE, Kayo Kizaki, Magnolia High School

NOMINEE, Alexandra Kline, Costa Mesa High School

NOMINEE, Halan Le, Trabuco Hills High School

NOMINEE, Nara Lee, Trabuco Hills High School

NOMINEE, Sang Joon Scott Lee, Servite High School

NOMINEE, Yein Lee, Corona del Mar High School

NOMINEE, Ana Light, Community Day School

NOMINEE, Cameron Mannen, San Juan Hills High School

NOMINEE, Laura McKelvey, Orange County School of the Arts

NOMINEE, Lilliann Meek, Buena Park High School

NOMINEE, Leah Messinger, Arnold O. Beckman High School

NOMINEE, Makenna Mitchell, St. Margaret’s Episcopal School

NOMINEE, Ethan Moll, Esperanza High School

NOMINEE, Nicholas Moreno, Fullerton Union High School

NOMINEE, Chloe Muller, Northwood High School

NOMINEE, Emma Mun, Crean Lutheran High School

NOMINEE, Jordan Nevil, El Toro High School

NOMINEE, Kaela Ngo, La Quinta High School

NOMINEE, Thao Julie Nguyen, Orange High School

NOMINEE, Trang Nguyen, Ocean View High School

NOMINEE, Luis Ortiz, El Modena High School

NOMINEE, Elizabeth O’Toole, Mater Dei High School

NOMINEE, Anne Parayil, Northwood High School

NOMINEE, Travis Petrovich, Ocean View High School

NOMINEE, Emily Plasencia, La Quinta High School

NOMINEE, Connor Price, Servite High School

NOMINEE, Nathaly Resendez, Magnolia High School

NOMINEE, Holly ReynoldsOcean View High School

NOMINEE, Stephen Richards, El Toro High School

NOMINEE, Nate Saldana, Polaris High School

NOMINEE, Camille Sheng, Capistrano Valley Christian Schools

NOMINEE, Devoree Shields, Mission Viejo High School

NOMINEE, Izabella Simpson, Orange High School

NOMINEE, Carson Smith, San Juan Hills High School

NOMINEE, Hanna Stevins, Rosary Academy

NOMINEE, Xinyue Cindy Tang, Orange Lutheran High School

NOMINEE, Evelyn Torres, Buena Park High School

NOMINEE, Aurora Valenzuela, Rosary Academy

NOMINEE, Lizet Vargas, Godinez Fundamental High School

NOMINEE, Tatiana Vazquez, Costa Mesa High School

NOMINEE, Sophia Wang, Sunny Hills High School

NOMINEE, Zixian “Chrome” Wang, Tarbut V’Torah Community Day School

NOMINEE, James Williams, Troy High School

NOMINEE, Kaleigh Wyckhouse, Brea Olinda High School

NOMINEE, Blia Yang, Los Amigos High School

NOMINEE, Evelyn Young, Santa Margarita Catholic High School

3D VISUAL ARTS

Ze Zoe Zhou

Crean Lutheran High School

Irvine

3D VISUAL ARTS

TOP 3, ARTIST OF THE YEAR, Ze Zoe Zhou, Crean Lutheran High School

TOP 3, HONORABLE MENTION, Connor Jordan, St.Margaret’s Episcopal 

TOP 3, HONORABLE MENTION, Cailyn Templeton, El Dorado High School

TOP 10, Jane Huynh, Mater Dei High School

TOP 10, Gwendolyn Kay, El Toro High School

TOP 10, Jiwoo Lee, Crean Lutheran High School

TOP 10, Marley Presiado, Mater Dei High School

TOP 10, Grace Thawley, Mater Dei High School

TOP 10, Kyra Vergho, Orange County School of the Arts

TOP 10, Rachel Yuan, Orange County School of the Arts

NOMINEE, Marcel Abadia, Santa Margarita High School

NOMINEE, Michelle Aguirre, Rosary Academy

NOMINEE, Brandon Bollinger, Yorba Linda High School

NOMINEE, Keely Brown, San Juan Hills High School

NOMINEE, Mason Brown, Laguna Hills High School

NOMINEE, An Cao, La Quinta High School

NOMINEE, Brittney Cao, La Quinta High School

NOMINEE, Megan Faley, Rosary Academy

NOMINEE, Svitlana Foley, Rosary Academy

NOMINEE, Eliana Hardy, Pacifica High School

NOMINEE, Ellen Li, Orange Lutheran High School

NOMINEE, Nadia Manzur, Valencia High School

NOMINEE, Yolanda Miranda, Ocean View High School

NOMINEE, Yzabella Nardo, Western High School

NOMINEE, Ben Rasic, Valencia High School

NOMINEE, Alexandra Rodriguez, Western High School

NOMINEE, Kelsey Spagnuolo, Trabuco Hills High School

NOMINEE, Sarah Stevens, Northwood High School

NOMINEE, Ricardo Talavera, Westminster High School

NOMINEE, Jake Tribe, Orange County School of the Arts

NOMINEE, Gabriella Yoshioka, Valencia High School

FILM / ANIMATION

TOP 3, ARTIST OF THE YEAR, Claire Imler, Woodbridge High School

TOP 3, HONORABLE MENTION, Caleb Garrett, El Dorado High School

TOP 3, HONORABLE MENTION, Soorim Lee, Orange County School of the Arts

TOP 10, Seungjae Eric Han, Crean Lutheran High School

TOP 10, Rita Konopasky, Tesoro High School

TOP 10, Melanie Martinez-Fox, Edison High School

TOP 10, Jaxon Schriever, Orange County School of the Arts

TOP 10, Jessica Stossel, Arnold O. Beckman High School

TOP 10, Donavyn Suffel, El Modena High School

TOP 10, Kellsey Tamaru, Orange County School of the Arts

NOMINEE, Sidney Barney, San Juan Hills High School

NOMINEE, Alex Beall, Santa Margarita Catholic High School

NOMINEE, Thúy Bercher, Huntington Beach High School

NOMINEE, Joshua Chung, Troy High School

NOMINEE, Faraz Fazl, Aliso Niguel High School

NOMINEE, Hyo Brian Kim, Arnold O. Beckman High School

NOMINEE, Kyle Kim, Troy High Schoool

NOMINEE, Sarah Ko, St. Margaret’s Episcopal School

NOMINEE, Britney Lee, El Modena High School

NOMINEE, Jackie Lee, Arnold O. Beckman High School

NOMINEE, Ryan Livesay, Mission Viejo High School

NOMINEE, Kyle Reed, El Dorado High School

NOMINEE, Kaila Sahagun, El Dorado High School

NOMINEE, Cassidy Stewart, Trabuco Hills High School

NOMINEE, Jade Trazo, Huntington Beach High School

NOMINEE, Kelechi Ukah, Trabuco Hills High School

NOMINEE, Xavier Williams, El Modena High School

FILM

Claire Imler

Woodbridge High School

Irvine